Chcąc stworzyć profesjonalnie wyglądające, dynamiczne i efektowne prezentacje multimedialne od jakiegoś czasu nie jesteśmy już zakładnikami popularnych narzędzi dostarczanych w ramach pakietów biurowych. Prezi.com to najnowsza rewolucja w tej dziedzinie, która spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników.

We wspomnianej aplikacji zamiast dobrze znanego pokazu slajdów projektujemy interaktywną mapę, na której poszczególne treści są reprezentowane przez zbliżane lub oddalane itemy. Itemem może być w tym przypadku tekst, grafika lub wideo. Prezi.com to narzędzie, w którym możemy tworzyć prezentacje multimedialne na platformie internetowej, aczkolwiek istnieją też wersje pracujące offline lub przystosowane do urządzeń Apple’a.

Żeby tworzyć prezentacje multimedialne w środowisku Prezi nie musimy mieć połączenia z Internetem – wystarczy, że zainstalujemy aplikację Prezi Desktop na naszym komputerze. Z użyciem aplikacji możemy projektować nowe rozwiązania dla naszych przedsiębiorstw i klientów, a także edytować pliki zapisane wcześniej w unikalnym formacie *.pez. Wśród użytkowników Prezi.com istnieje rozwinięte kultura wymieniania się i dzielenia swoimi osiągnięciami, przez co możemy porównać nasze pomysły z pomysłami ludzi z całego świata.

Jak zacząć naszą przygodę już teraz? Wystarczy, że założymy konto w serwisie Prezi.com – przez pierwsze 30 dni możemy swobodnie sprawdzać możliwości programu, a po upływie tego czasu musimy wykupić wersję profesjonalną. W licencji bezpłatnej, idealnej dla początkujących użytkowników, którzy chcą wcielić w życie swoje pomysły, korzystamy wyłącznie z wersji internetowej oprogramowania, a wszystkie nasze prezentacje multimedialne są dostępne ogółowi użytkowników. Warto spróbować.