Dźwiękowe prezentacje multimedialne

Dźwiękowe prezentacje multimedialne

Ludzie są przyzwyczajeni do fotograficznych esejów czy zobrazowanych historii, jakie bywają wykorzystywane w czasopismach i książkach. Magazyn National Geographic kontynuuje tę tradycję do dziś. Obecnie internet i nowoczesne technologie dostarczyły nam innego sposobu na opowiadanie historii – są to multimedialne pokazy slajdów czy też inaczej dźwiękowe prezentacje multimedialne. W 2005 roku fotoreporter Joe Weiss uruchomił pierwszą wersję Soundslides – łatwy w użyciu program, którego celem i efektem jest jedno – dźwiękowe prezentacje multimedialne.

Soundslides działa poprzez wykorzystanie folderu z obrazami i zorganizowanie ich w formie pokazu slajdów, załączając do niego jednocześnie ścieżkę audio. To daje możliwość opowiadania historii poprzez wyświetlanie sekwencji obrazów. Po zakończeniu, można wyświetlić pokaz slajdów na stronie internetowej. Jedną z głównych zalet Soundslides jest to, że jest to szybki i łatwy w użyciu program, dzięki któremu w przystępny sposób możemy tworzyć zróżnicowane prezentacje multimedialne.

Aby uzyskać wspaniałe prezentacje multimedialne można wykorzystać dwie dostępne wersje programu – Soundslides i Soundslides Plus.

Soundslides pozwala łączyć wybór zdjęć ze ścieżką audio i w ten sposób wykonać prezentacje multimedialne. Stało się to bardzo popularnym sposobem opowiadania historii wśród fotoreporterów.

Soundslides Plus daje inne, dodatkowe możliwości, takie jak zdolność do przesuwania lub przybliżania zdjęć lub także tworzenia prezentacji multimedialnej na pełnym ekranie. Można również użyć go do przedstawienia galerii zdjęć w formie pokazu slajdów bez ścieżki audio, co jest po prostu innym sposobem prezentacji zdjęć w internecie.